Česky / English

Reference

 

Zkušenosti Kamila Hrbáče – jednatele KHMC s.r.o.

kamil_hrbacPočátkem roku 1993 jsem se svým společníkem založil v Opavě firmu zabývající se výrobou nástaveb na užitková vozidla jako byly valníky, skříně, speciální odtahová vozidla, chladírenské vestavby atd. Asi v polovině roku 1995 jsem se seznámil s panem Ing.Vilémem Pecháčkem dnes po právu „Duchovním otcem malých autobusů“. Pod jeho vedením spatřily světlo světa první mikrobusy na podvozcích Mercedes-Benz T2.

khmc04_smPo vzájemné dohodě jsme zahájili výrobu malých autobusů a pro tento účel zajistili a vybavili novou dílnu a přijali nové zaměstnance. Mezi našimi prvními zákazníky bylo několik závodů ČSAD. Jednalo se o linkové autobusy s kapacitou 40 cestujích včetně stojících. O rok později, s nástupem nového modelu Mercedes-Benz Sprinter, jsme již dostali velkou zakázku 20ks autobusů pro ČSAD Plzeň. Následně jsme začali na novém modelu Sprinter vyrábět varianty pro vyhlídkové jízdy, svozové a dálkové autobusy.

Naše autobusy jezdí prakticky po celé České Republice, na Slovensku a velikou oblibu našly u zákazníků v Rakousku, Německu a ve Švýcarsku, kde je kladen značný důraz na kvalitu zpracování, spolehlivost a v neposlední řadě i cenu. Stále častěji také zákazníci vyžadují luxusní varianty našich autobusů, tedy vybavené různými technologickými i designovými vymoženostmi za použití těch nejkvalitnějších materiálů. I proto jsme začali standardně nabízet interiéry v přírodní kůži, případně v alcantaře.

khmc02_smNedávno jsme dokonce prodali autobus, který byl kompletně v kůži v kombinaci s alcantarou, vč. přístrojové desky, sedaček, stropu atd. Tyto luxusní varianty interiérů pro nás z velké části zpracovává naše partnerská firma DAGRO Plzeň, která je odborníkem na kožené čalounění. Je to sice společnost působící více ve velkoseriovém automobilovém průmyslu, zejména pro Audi, BMW a další premiové značky, ale jsou připraveni i na jednotlivé zakázky, jako jsou ty naše. Dagro vždy vyčlení tým lidí, kteří se dané zakázce věnují a u kterých není pochyb o jejich zkušenostech a profesionalitě. Navíc mi v mnoha věcech i poradí a navrhnou ten nejefektivnější postup. Já tak mám vždy jistotu, že práce bude odvedená dobře, včas a v té nejvyšší kvalitě, což následně ocení sám zákazník, který si takto luxusně vybavený autobus pořídí.

 

K dnešními dni jsme vyrobili téměř 1000 autobusů, mimo jiné také v luxusních verzích dle individuálních přání zákazníků a to i za přispění firmy DAGRO Plzeň, která flexibilně reaguje na naše netradiční požadavky.

Kamil Hrbáč
jednatel KHMC s.r.o.
www.khmc.cz

khmc01