Česky / English

Alcantara ®

 

Alcantara® je obchodní značka velurové umělé kůže z laminované netkané textilie. Tato „látka“ je na povrchu podobná semišové kůži, je dobře prodyšná, ohebná, nemačkavá a je zároveň odolná proti opotřebení. V automobilovém průmyslu se Alcantara používá v luxusních verzích interiérů, a to zejména na autosedačkách a stropním i bočním obložení. V těch nejdražších vozech můžeme však Alcantaru najít i jinde. Dále se používá v nábytkářství a oděvnictví.

dagro_alcantara_01_smalldagro_vyrobek_06_small2Z technického hlediska jde o vláknový kompozit – laminát obsahující 68% polyesteru a 32% polyuretanu. Polotovar pro výrobu Alcantary je rouno z ultrajemných, vzájemně překřížených vláken, kterých je až 200.000 na 1 cm2 plochy. Podrobnosti technologie laminování jsou však předmětem duševního vlastnictví a výrobce je pečlivě chrání.

Základní škálu tvoří zhruba 50 barevných odstínů, ale na přání zákazníků jich bylo vyrobeno již přes 500. Alcantara je jednou z nejodolnějších potahových látek (test na oděruvzdornost prokázal 30.000 – 35.000 cyklů), na stálost kvality a barevnosti je většinou výrobcem poskytována až desetiletá záruka. Tento materiál se snadno udržuje, a to jen pomocí vody, neutrálního mýdla a jemného kartáčku nebo houbičky. Alcantara se může čistit také suchou pěnou anebo u snímatelných potahů se může v případě potřeby dokonce prát při 30°C.

Tyto vlastnosti, její hebkost, zároveň její výdrž a v neposlední řadě její luxusní vzhled, z ní dělají jeden z nejpoužívanějších interiérových materiálů v luxusních verzích automobilů mnoha světových značek. My v DAGRO Plzeň používáme Alcantaru zejména k čalounění stropních obložení vyšších verzí automobilů Audi a BMW, a to v mnoha barevných variantách. V rámci zakázkové výroby používáme tento materiál k čalounění mnoha různých interiérových dílů, jako jsou stropní stínidla, obložení sloupků nebo odkládacích stolky.

Více na www.alcantara.com

 

Máte zájem, abychom použili alcantaru® ve Vašem projektu?

Zavolejte na číslo +420 311 512 663 nebo vyplňte následující formulář, ozveme se Vám urychleně zpět.

    Tučně * označené položky jsou povinné.