Česky / English

Technologie

Zde je přehled technologií, které využíváme k naší práci.

Vysekávání

Jsme vybaveni kvalitním vysekávacím lisem od německé firmy Schön & Sandt AG, pomocí kterého jsme schopni z celých usní vysekat prakticky jakýkoli tvar, který daný projekt vyžaduje.

Před samotným vysekáváním jsou našimi vyškolenými pracovníky na usni zakresleny veškeré vady (jizvy, vrásky, bodnutí hmyzem…), které už kvalitativně nevyhovují požadavkům zákazníka, a teprve poté je kůže rozsekána na dílčí výseky. Důraz klademe i na efektivní výtěžnost z každého kusu.

Šití

Náš tým v šicí dílně tvoří profesionálové (švadleny) s mnohaletými zkušenostmi v oboru.  Dobře ušitý díl je základ naší čalounické práce, proto na kvalitu tohoto procesu klademe velký důraz, stejně jako na průběžné školení a doškolování našich pracovnic.

Šicí dílna je vybavena zejména špičkovými šicími stroji značky PFAFF. K dispozici máme jednojehlové i dvoujehlové stroje, ramenovky, overlock i další speciální stroje, vč. i těch plně automatických.

Čalounění

Proces čalounění začíná vždy nástřikem lepidla, a to jak na potahový materiál, tak na nosič, na který materiál klademe. Vzhledem ke zvyšujícím se nárokům na ochranu životního prostředí pracuje naše firma stále častěji pouze s lepidly na vodní bázi.

Díly vedle vrchního materiálu potahujeme také PUR pěnou pro změkčení výsledného efektu. Potahování pak probíhá zcela ručně našimi čalouníky. Sešité dílce (výseky) se ručně tvarují, zakládají se okraje a následně ořezávají.

Štípání

Štípání je proces opracování usně, kterým se upravuje tloušťka. Důvodem jsou odlišné nároky při čalounění různých interiérových dílů. Zatímco pro větší díly, jako jsou sedačky či stropní obložení, je vhodná spíše větší tloušťka, pro malé díly je vhodnější useň štípaná na tenko (i pod 1 mm).

S tenčí usní se při čalounění snáze pracuje, snadněji se ohýbá a tvaruje. Na druhou stranu je zde díky minimální tloušťce riziko přetrhnutí, s čímž si však naši pracovníci dokážou poradit a předejít tomu.

Kosení

Kosení je další z ne zcela běžných procesů, ovšem pro kvalitní čalounické firmy a zejména pro koželužny jde o standardní činnost. Pomocí kosení se snižuje tloušťka usně po okrajích jednotlivých výseků tam, kde se výseky k sobě sešívají.

Důvodem pro kosení je snížení tloušťky usní v místě sešívky tak, aby byla zachována jednotná tloušťka usně jak v místě švu, tak i mimo něj. Společnost DAGRO Plzeň disponuje celkem dvěma kosícími stroji.

Strojní kašírování

Jeden z mála plně automatických procesů ve firmě DAGRO Plzeň je strojní kašírování některých specifických dílů na projektech, které strojní kašírování vysloveně vyžadují a kde automatizace procesu přispívá k vysoké výrobní kapacitě.

Mezi díly, které takto DAGRO Plzeň vyrábí, jsou např. kobercové podlážky do kufrů automobilů, které musí být přesně vylisovány tak, aby zapadly do protikusu podlahy auta.

Nýtování

Některé projekty vyžadují vedle šití i další způsoby spojování materiálu. Jedním z nich je klasické nýtování, pro které používáme pneumatickou nýtovací pistoli. Tento proces používáme např. pro výrobu textilních kartáčů pro automatické mycí linky.

Nýtování je vhodné u velmi tvrdých materiálů a také tam, kde jsou kladeny velmi vysoké nároky na soudržnost, bez ohledu na estetický efekt.

Ultrazvukové svařování

Pro velmi specifické projekty používáme i ultrazvukové svařování. Jde o způsob svařování termoplastů a některých jiných materiálů za použití kmitavé ultrazvukové energie v místech spoje (sváru).

Spoj se vytváří kolmým působením ultrazvukových kmitů na rovinu spoje při současném působení přítlačné síly. Působením tepla dochází nejdříve ke změknutí a potom tavení, až vznikne v místě pevná vazba. Používá se na některé specifické interiérové prvky.

Chcete vědět, jaká kombinace technologií je pro Vás nejlepší?

Zavolejte na číslo +420 311 512 663 nebo vyplňte následující formulář, ozveme se Vám urychleně zpět.

  Tučně * označené položky jsou povinné.


  Podporujeme vzdělávání mladých talentů

  Na SOŠ a SOU Hořovice otevíráme nový obor - Čalouník v automotive

  Individuální řešení každého projektu

  Naše flexibilita umožňuje řešit Vaše potřeby individuálně

  Naše výrobky používají ti nejlepší